Szkolenie Open Water Diver w systemie PADI

Podstawowy kurs nurkowania dla dzieci (od 10 lat)

Kurs nurkowy Junior Open Water Diver jest pierwszym stopniem w edukacji nurka.
Na szkoleniu JOWD nauczysz się procedur bezpiecznego nurkowania oraz poznasz podstawowe zasady poruszania się pod wodą do głębokości 12m.
Szkolenie JOWD jest bazą, po której będziesz mógł dalej rozwijać swoje umiejętności w późniejszym czasie np. o szkolenia nurkowania nawigacyjne, nitroxowe lub inne.

Program Junior OWD niewiele różni się od klasycznego programu przygotowanego dla osób dorosłych.
Jedynymi różnicami jest głębokość, na której prowadzone są nurkowania oraz ilość osób w grupie, jeśli pojawi się w niej osoba niepełnoletnia:
dzieci w wieku 10-12 lat mogą nurkować do max. 12 m w towarzystwie osoby dorosłej.
dzieci w wieku 12-15 lat mogą nurkować do 18m w towarzystwie osoby dorosłej.

Osoby niepełnoletnie powinny dostarczyć przed zajęciami nurkowymi podpisane zaświadczenie od rodziców. Formularz możemy wysłać mailem lub wręczyć pierwszego dnia, podczas zajęć teoretycznych.

Podstawowy Kurs Nurkowy (Open Water Diver)

Podstawowy Kurs Nurkowy otworzy przed Tobą bramy podwodnego świata i nauczy poruszania się w nim. Jest to Twój pierwszy i najważniejszy krok w podwodnej przygodzie.

Podstawowy Kurs Nurkowy (Open Water Diver) jest najważniejszym szkoleniem w karierze nurkowej, wprowadza Cię on bezpiecznie do nowego środowiska, ucząc wszystkich zasad bezpieczeństwa z tym związanych oraz podstaw teoretycznych niezbędnych do uprawiania tego pięknego sportu. Ale co najważniejsze, w czasie tego kursu skupiamy się na ćwiczeniach, praktyce i... po prostu na nurkowaniu.

Co zawiera się w Podstawowym Kursie Nurkowym (Open Water Diver)?

 • pięć sesji teoretycznych wykorzystujących podręcznik, prezentacje multimedialne, video i wykłady, trwających około 10 godzin, kończących się egzaminem
 • pięć sesji basenowych, w całym sprzęcie, gdzie uczymy się podstawowych umiejętności nurkowych trwających około 6 godzin
 • cztery nurkowania szkoleniowe na wodach otwartych
 • międzynarodowy certyfikat i dyplom ukończenia kursu Open Water Diver
 • wejścia na baseny, wody otwarte, wypożyczenie sprzętu nurkowego

Wymagania wstępne?

 • Minimalny wiek (przed rozpoczęciem kursu) to ukończone 10 lat. Jeśli w dniu nadawania uprawnień (w chwili ukończenia kursu) kursant nie ukończył 15 lat to wówczas otrzymuje stopień Junior Open Water Diver.
 • Umiejętność pływania w stopniu umożliwiającym przepłynięcie 200 m bez płetw lub 300 m w płetwach.
 • Dobry stan zdrowia.

 

programy nurkowe dla dzieci Sealion Małopolska

Programy nurkowe dla dzieci

Nurkowanie zapoznawcze dla dzieci

Jednorazowa lekcja nurkowania dla dzieci od 8 roku życia. Świetny prezent lub nagroda. Zamiast kolejnego prezentu typu Barbie czy klocki Lego może warto pomyśleć o czymś rozwijającym dziecko.
Spotykamy się około godziny przed wejściem do wody. Najpierw uczymy dzieci podstawowych zasad bezpieczeństwa w wodzie, wyjaśniamy co będziemy robić pod wodą. Aż wreszcie maluch ma okazję zanurzyć się w kompletnym sprzęcie do nurkowania. U wielu dzieci rodzi się marzenie odkrywania podwodnego życia i obcowanie troszkę bliżej z Nemo niż tylko wlepiając się w TV. A bardzo często sami rodzice decydują się przy okazji na taką początkową lekcję.

Bubblemaker dla dzieci od 8 lat Sealion Kraków Małopolska

Bąblowiec - Bubblemaker (od 8 lat)

Zajęcia teoretyczne oraz nurkowanie dla dzieci od lat 8. Na basenie prezentujemy prostą i zrozumiałą dla dzieci teorię - podstawowe zasady nurkowania. Na zajęciach w basenie uczymy pierwszego oddechu pod wodą, a dzieci zapoznają się z najważniejszą zasadą nurkowania czyli puszczaniem bąbelków. Podczas zajęć prowadzimy gry i zabawy, robimy zdjęcia na pamiątkę pierwszego nurkowania! Każdy uczestnik programu nurkowania dla dzieci otrzymuje: dyplom Bubblemaker, logbook, nalepki, naszywki, zmywalny tatuaż, zabawkę oraz duży ręcznik.

Komando Foki - Seal Team (od 8 lat)

Zajęcia dla dzieci od lat 8. W ramach programu dzieci wykonują podwodne misje specjalne polegające na unoszeniu się jak astronauta w wodzie, rozpoznawaniu gatunków ryb, odszukiwaniu zaginionych skarbów i przepływaniu przez podwodne obręcze. Jest to doskonała okazja przeżycie podwodnej przygody i poznanie nowych przyjaciół. Można też sięgnąć po więcej biorąc udział w programie Master Seal Tem! Aby otrzymać tytuł Mistrza Komando Foki należy wykonać 10 zadań specjalnych. Każdy uczestnik nurkowania otrzymuje: książeczkę nurkową, dyplom, kartę członkowską Komando Foki, naklejkę i naszywkę.

Gdzie prowadzimy zajęcia teoretyczne i basenowe kursu?

 • Nowy Sącz
 • Mszana Dolna
 • Kraków
 • Limanowa

Gdzie prowadzimy nurkowania na wodach otwartych?

 • Kraków - Zakrzówek
 • Organizowane przez nas wyjazdy nurkowe i rejsy morskie

Ile kosztuje kurs?

>>> CENNIK

Kiedy najbliższy kurs?

>>> TERMINARZ

nurkowanie dzieci programy nurkowe Sealion