Nurkowanie głębokie

PADI Deep Diver daje uprawnienia do nurkowania na głębokości do 40 m. Kierowany jest do certyfikowanych nurków posiadających licencję nurka zaawansowanego AOWD (bądź równorzędny stopień w innej federacji). Szkolenie daje wiedzę z zakresu planowania, organizowania, procedur i technik nurkowych używanych w nurkowaniu głębokim. Przygotowuje również do radzenia sobie z możliwymi problemami i ryzykiem występującymi na dużych głębokościach.

Kurs jest bezpieczną, nadzorowaną przez Instruktora formą wprowadzenia w nurkowanie głębokie w ramach limitów nurkowania rekreacyjnego.

Każde nurkowanie poniżej 18 metrów uznawane jest przez PADI za nurkowanie głębokie. 40 metrów to maksymalna głębokość nurkowania rekreacyjnego (nurkowanie z użyciem powietrza jako czynnika oddechowego).

Kończąc kurs zdobywasz Certyfikat PADI Deep Diver i możesz nurkować z partnerem do głębokości 40m (z zachowaniem limitów bez dekompresyjnych), organizatorzy turystyki nurkowej będą wymagali tego certyfikatu przy nurkowaniach poniżej 30 m.

Warunki uczestnictwa:

  • minimalny wiek uczestnika: ukończone 15 lat,
  • certyfikat Advanced Open Water Diver lub stopień równorzędny innej organizacji nurkowej,
  • wypełnienie oraz podpisanie dokumentacji szkoleniowej.

Czas trwania:

1 lub 2 dni, harmonogram zgodnie z kalendarzem wyjść wrakowych:

1 dniowy - dla osób które w trakcie kursu AOWD wykonały wszystkie wymagania zaliczeniowe dla nurkowania głębokiego typu adventure.

2 dniowy - dla osób z innych organizacji bądź takich które nie zaliczyły wymagań dla nurkowania nr 1 specjalizacji głębokiej w trakcie Kursu AOWD. W takim przypadku kursant może popłynąć dwa razy w morze bądź zaliczyć jeden dzień nad jeziorem drugi w morzu.

 

Otrzymują Państwo od nas:

  • podręcznik,
  • sprzęt wymagany do kursu (kołowrotek, szpulkę, tabliczkę),
  • opiekę instruktora.

 

Jeśli jesteś zainteresowany /-a - zapraszamy do kontaktu!