Nurkowanie ze skuterem

Specjalizacja nurkowanie ze skuterem (DPV Diving) to jedna z najciekawszych i ekscytujących specjalizacji nurkowych. Skuter nurkowy, z języka angielskiego DPV – Diving Propulsion Vehicle, to narzędzie, dzięki któremu będziesz eksplorować najdalsze zakątki zbiorników wodnych, niedostępne społeczności nurkowej. Nurkowanie ze skuterem podwodnym to przede wszystkim jednak świetna zabawa. To, jak wykorzystasz to narzędzie zależy przede wszystkim od ciebie.

Do kogo skierowane jest szkolenie Nurkowanie ze skuterem DPV Diving

Kurs nurkowanie ze skuterem (DPV Diving) jest skierowany do nurków na wszystkich poziomach zaawansowania. Wykorzystać skuter do podwodnych zabaw może zarówno rekreacyjny nurek jak i zaawansowany nurek techniczny realizujący ambitne projekty. To bardzo uniwersalne rozwiązanie, dające dużo nowych możliwości.

Jeśli dotarłeś do granicy zasięgu jaki możesz przepłynąć pod wodą, to skuter (DPV) jest idealnym narzędziem, dzięki któremu na nowo odkryjesz zbiorniki wodne, w swojej okolicy.

Dlaczego warto posiadać uprawnienia do prowadzenia DPV – Diving Propulsion Vehicle

Posiadanie kwalifikacji DPV Diving jest bardzo podobne do prawa jazdy. Umożliwi ci, w dowolnym miejscu na świecie, wypożyczenie skutera i realizację ciekawych nurkowań oraz ambitnych eksploracji.

Dzięki skuterowi znacznie zwiększysz zasięg swoich podwodnych przygód. Będziesz mógł dotrzeć w miejsca, których nie odwiedzają inni nurkowie. Zredukujesz również znacząco ilość zużywanej mieszanki oddechowej. Pływając skuterem nie męczysz się, to urządzenie wykonuje za ciebie cała pracę. Pomyśl o nieskrępowanym swobodnym nurkowaniu na dystansach kilometrów od wejścia do wody! Silny prąd morski w pobliżu wraku? Dla ciebie nie będzie to już żaden problem!

Szybkość przemieszczania się to również jedna z niezaprzeczalnych zalet. Żaden, nawet najsprawniejszy nurek, nie może się równać z drugim wyposażonym w skuter. To co do tej pory zajmowało ci pół godziny płynięcia, pokonasz w zaledwie kilka minut.

Kurs jest dopasowany do posiadanych przez ciebie umiejętności. W zależności od doświadczenia będzie miał odmienny przebieg. Dlatego zarówno nurek rekreacyjny jak i nurek techniczny znajdzie dla siebie dużo praktycznej wiedzy. To właśnie na praktyce skupimy się przede wszystkim w czasie zajęć.

Zanim jednak wejdziemy do wody, poznasz budowę i zasadę działania różnych skuterów dostępnych na rynku. Porozmawiamy o zasadach konserwacji i dbaniu o sprzęt. Wspólnie przygotujemy skuter do nurkowania. Technika wiązania uprzęży nie będzie dla ciebie już niczym trudnym. Porozmawiamy również o niebezpieczeństwach i ryzykach związanych z nurkowanie z wykorzystaniem DPV.

Wspólnie zrealizujemy określony przez ciebie plan nurkowania z wykorzystaniem skuterów. Weźmiesz udział w symulacji awarii i sytuacjach awaryjnych pod wodą, w których będziesz podejmował ważne decyzje, które w realnej sytuacji miałyby wpływ na ciebie i twoich partnerów.

Warunki uczestnictwa:

Nurkowanie ze skuterem wymaga od nurka utrzymywania odpowiedniej pływalności i pewnego doświadczenia. Limitem głębokości podczas kursu będą uprawnienia jakie posiadasz. Kurs możemy połączyć np. z nurkowaniem z wykorzystaniem Nx32 i szkoleniem poziomu Nitrox Diver.

Jeśli jesteś zainteresowany /-a - zapraszamy do kontaktu!