Oferta dla szkół PDF

Jak na razie w ofercie dla szkół mamy przewidziany jeden program – Project Aware, już wkrótce wprowadzimy program „Fizyka w wodnych sportach ekstremalnych”.

Program edukacyjny  Project Aware - ochrona środowiska

 

„Edukacja środowiskowa - pierwsza w planie,
na cóż bowiem zda się liczenie, czytanie,
gdy życia na Ziemi nie stanie.”

I. Oksińska


Nurkowie z naturalnych przyczyn stali się ambasadorami ochrony podwodnego środowiska, to dlatego że najwięcej czasu z wszystkich ludzi spędzają pod wodą i na własne oczy dostrzegają postępującą z dnia na dzień degradacje tego niesamowitego niebieskiego świata. Dlatego szczególnie nam zależy aby wychowywać młode pokolenia w duchu poszanowania naszej niebieskiej planety i z tego względu powstał ten program skierowany do szkół i dzieci.

Porusza on takie tematy jak: omówienie wodnego obiegu ziemi, problemy łowisk, zanieczyszczeń, czym są rafy koralowe i ich niszczenie, omówienie różnych akwenów i problemów jakie ich dotyczą i wiele innych. Także sądzimy, iż jest to program budujący świadomość i wrażliwość na problemy środowiska szczególnie że jest prowadzony przez osoby które często będą dla nich autorytetami (Ratownicy Wodni, Instruktorowie Nurkowania, Kapitanowie Jachtowi). Stąd też zapraszamy i zachęcamy szkoły do współpracy, szczególnie że współpraca ta nic prócz poświęconego nam czasu nie kosztuje.

 
Created by Winiarczyk